Brüsszel 200 milliárdos állami támogatást hagyott jóvá Magyarországnak
A háború miatt léptek.
A háború miatt léptek.
Deszegregációs lépések az általános iskolákban, a kisiskolák összevonása és igen jelentős pedagógus béremelés – ezek az Európai Bizottság legfőbb elvárásai a magyar kormánnyal szemben, hogy megállapodhassanak az uniós forrásokról.
A forint árfolyamát is befolyásoló vitának vethet véget a kormány azzal, hogy elfogadta az Európai Bizottság bírálatait, és ezzel megnőtt az esélye annak, hogy elháruljanak az akadályok az uniós pénzek folyósítása elől. Naivitás lenne azonban azt gondolni, hogy a kormány gazdaságpolitikája is egyszeriben kiszámíthatóvá válik.
Brüsszelben nem kommentálják Gulyás Gergely bejelentését az uniós pénzekhez való hozzáférésről és a magyar engedményekről, egy német politikus szerint azonban mindez csak kozmetikázás.
Így összesen 2,2 milliárd euróra emelkedne az Ukrajnának a háború kezdete óta küldött makroszintű uniós pénzügyi támogatás.
Az Európai Bizottság és az uniós tagállamok e közös erőfeszítései ugyanazt a célt szolgálják: folyamatos tanulást és oktatást biztosítani minden tanuló számára, tartózkodjanak akár az EU-ban, akár Ukrajnában, továbbá EU-szerte segíteni az oktatókat abban, hogy a lehető legjobb körülmények között taníthassanak. Margaritisz Szhínász és Marija Gabriel vendégcikke a menekültek oktatásához nyújtott segítségről, feladatokról.
Az Európai Bizottság először nem biztosította a hozzáférést az üzenetekhez.
A hagyományos cigaretták aromás változatait 2016-ban tiltották be, ezt a mentolos termékekre idén terjesztették ki, a hevített termékek azonban eddig kimaradtak a körből. Magyarországon 2020 óta tilos az ízesített e-cigaretták forgalmazása.
A hatóság szerint az illetékes uniós szakbizottság elutasította Magyarország sürgősségi kérelmét, hogy egy törvénymódosítási csomag elfogadásával gyorsan reagálhasson a hevítéssel fogyasztható gyógynövénytermékek szabályozására.
A Bizottság szerint a tervezett ügylet korlátozhatja a versenyt a kiskereskedelmi üzemanyagpiacokon.
Ukrajna uniós tagsági kérelmi státuszának elfogadása, nyugat-balkáni bővítés, újabb orosz szankciók, globális gabonaválság és közös védelmi kérdések megtárgyalása vár Orbán Viktorra a csütörtök-pénteki EU-csúcson, melynek Magyarország brüsszeli uniós nagykövetének felmondása után néhány nappal kell nekivágnia.
Az Európai Bizottság pénteken tett javaslatot, amelyet a tagállamok többsége támogat.
A magyar vállalat lehet a harmadik legnagyobb szereplő a lengyel üzemanyag-kiskereskedelemben.
A főpolgármester szerint nincs több idejük várni, haza kell hozni a magyaroknak járó pénzt.
Jóváhagyták Brüsszelben azt a 90 milliárd forint keretösszegű magyar programot, amellyel a kis- és középvállalkozásokat támogatnák az orosz-ukrán háború okozta nehézségek leküzdésében.
Döntött az Európai Bizottság. Moldovának és Grúziának is tagjelölti státuszt javasol.
Az Európai Unió szerint London nem teljesítette az EU egészségügyi és növényegészségügyi szabályai szerinti kötelezettségeit.
Navracsics Tibor, az uniós források felhasználásért felelős miniszter szerdán és csütörtökön Brüsszelben tárgyal az Európai Bizottság több biztosával.
Nagyon szorítja az idő a magyar kormányt, ha megállapodásra akar jutni az Európai Bizottsággal a helyreállítási tervvel kapcsolatban. Minden nappal közelebb kerülünk ahhoz, hogy ennek a forrásnak a túlnyomó részét elveszítse Magyarország. Nem átmenetileg, nem későbbi időpontra kitolva, hanem végérvényesen, a törvény erejénél fogva. Miközben Magyarország költségei finanszírozására hiteleket vesz fel, és a kormány bevallása szerint például ezért marad el a pedagógusok béremelése. Ugyanakkor úgy tűnik, hogy az Európai Bizottságnak fontosabb Magyarország finanszírozása, mint az Orbán-kormánynak.
A lengyel képviselőház (szejm) elutasította az ellenzéki többségű szenátus módosító javaslatait a Legfelső Bíróságról (LB) szóló törvényhez, és ezzel kétségessé vált, megkapja-e a Helyreállítási Alap milliárdjait. Az Európai Parlament ugyanis a varsói szavazással csaknem egy időben élesen bírálta az Európai Bizottság engedékenységét.